Štěňata - Puppies

VRH "L"    *27.1.2018  

volný  1 trikolorní pejsek (Loch Lomond nebo La Manche)

 

Rodiče vrhu: Blamorder Bring It On (zapůjčen z Anglie) a CH. Clingstone's All I Need (Finsko)

Celkem 9 štěňátek: pejsci - Liverpool, Loch Ness, La Manche, Loch Lomond

Fenky - Loviisa, Liminka, Lieksa, Lena, Lumijoki

Rodokmen: https://www.smooth-collie.net/view_litter.php?id=4867

 

Štěňátka odchováváme v domě se zahradou, v trvalém kontaktu s rodinou. Štěňátka jsou vždy dlouho dopředu plánována a věnujeme jim maximální možnou péči, dbáme na řádnou socializaci, navykáme je na běžné domácí ruchy a seznamujeme je se vším, co považujeme za důležité pro jejich správný rozvoj. Ve věku pěti týdnů je začínáme navykat na cestování v autě. Štěňátka budou geneticky testovaná, oftalmologicky vyšetřena očním specialistou, naočkována, několikrát odčervena, dostanou mezinárodní pet pas, čip a na cestu do nové rodiny výbavičku.

ODCHOVÁVÁME POUZE ŠTĚŇATA S FCI PRŮKAZEM PŮVODU

 

 

 

 
OTEC - SIRE MATKA - DAM
Blamorded Bring It On "Binki Boy"      ANGLIE    
RU šampion, BLR šampion Clingstone's All I Nedd "Kitty"    FINSKO 
CEA DNA non-carrier
MDR1 +/+
DM N/N
Hyperurikosuria N/N
rough factored
CEA DNA carrier
MDR1 (čekám na výsledek)
DM N/DM
pure for smooth 
na výstavní kariéru se teprve připravuje BIS puppy in special show for rough and smooth collies in Finland, jun FiWinner 2015, Belarus Ch, Rus Ch
Binki Boy je mladičký anglický pes, kterého mi zapůjčila má drahá přítelkyně Abby Lusty (chovatelská stanice Blamorder). Původně byl pro mne především terapeutický pejskem. Velmi mi pomohl překonat těžkosti minulého roku. Časem se projevil jako mimořádně nadějný pro další chov a tak jsem se s Abby dohodly, že mu umožní zde nakrýt omezený počet fenek, abychom trochu obohatily český chov.

Binki Boy je úžasně mazlivý, dokonale roztomilý psík s neotřelým smyslem pro humor a spoustou energie. Pokud zrovna nepáchá nějakou lumpárnu, je zkrátka k pomilování. Binki je nesmírně učenlivý, ochotný spolupracovat a je mi oddaný až za hrob. 
 
Kitty, nežná finská víla. Štíhlá, vysoká, elegantní, nádherná. Jedna z nejúžasnějších feneček, jakou jsem kdy měla možnost poznat. Nesmírně laskavá, vlídná a tolerantní. Nikdy nevyvolává konflikty, s každým se druží, každého vítá, miluje celý svět. Kittynka k nám přijela jen na krátký čas a po odchovu štěňátek se zase vrací domů. Už teď se mi po ní stýská. Je to ta nejněžnější duše, jakou znám. Kéž bych jí mohla mít napořád :-)